Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz z Resovią

Bartosz Karcz
Bartek Ziółkowski/wislakrakow.com
Remis 1:1 Wisły Kraków w Rzeszowie z Resovią jest dla „Białej Gwiazdy” jak porażka. Krakowianie przed przerwą zagrali słabo, po niej nieco lepiej, ale koniec końców nie zrobili najważniejszego, czyli nie zdobyli trzech punktów z trzecią od końca drużyną. Oceny za ten występ nie mogą być zatem wysokie, bo też nie zapracowali na nie za bardzo wiślacy.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

ALVARO RATON    5Przy golu dla Resovii niewiele mógł zrobić, bo strzał był z bardzo bliska. Poza tym nie miał za wiele pracy.
ALVARO RATON 5

wislakrakow.com
BARTOSZ JAROCH    5Przyzwoity występ prawego obrońcy Wisły.
BARTOSZ JAROCH 5
Przyzwoity występ prawego obrońcy Wisły.

IGOR ŁASICKI    5Zagrał na swoim normalnym poziomie. W sumie dość solidnie zastąpił pauzującego za kartki Alana Urygę.
IGOR ŁASICKI 5

JOSEPH COLLEY    4Przez większość meczu grał dobrze, ale w doliczonym czasie zdecydowanie za łatwo dał się ograć Maciejowi Górskiemu. Colley miał nad napastnikiem
JOSEPH COLLEY 4
Przez większość meczu grał dobrze, ale w doliczonym czasie zdecydowanie za łatwo dał się ograć Maciejowi Górskiemu. Colley miał nad napastnikiem Resovii przewagę fizyczną, a jednak dał się przestawić. Nie powinno tak to wyglądać.

DAVID JUNCA    6Nie był to tak efektowny występ jak w Pruszkowie, ale dopóki był na boisku lewy korytarz Wisły był dość szczelnie zamknięty, bo Junca systematycznie
DAVID JUNCA 6
Nie był to tak efektowny występ jak w Pruszkowie, ale dopóki był na boisku lewy korytarz Wisły był dość szczelnie zamknięty, bo Junca systematycznie zniechęcał do gry Kelechukwu Ibe-Tortiego. Gdy Junki zabrakło, skrzydłowy dostał jakby drugie życie w tym meczu, co ostatecznie nie skończyło się dla Wisły dobrze.

KACPER DUDA        4Był aktywny, sporo odbiorów, ale też powinien grać szybciej, bo tylko tak można rozbijać skomasowaną obronę przeciwnika.
KACPER DUDA 4

MARC CARBO    4Miewał już lepsze mecze w Wiśle Kraków.
MARC CARBO 4
Miewał już lepsze mecze w Wiśle Kraków.

MIKI VILLAR    3Powiedzmy sobie szczerze, że w pierwszej połowie skrzydła Wisły nie za bardzo istniały…
MIKI VILLAR 3

JESUS ALFARO        4Chyba najbardziej aktywny spośród zawodników drugiej linii w Wiśle, ale zabrakło też konkretów z jego strony.
JESUS ALFARO 4

DEJVI BREGU    3Jego obecność w wyjściowym składzie była zaskoczeniem. Nie pokazał zbyt wiele dobrego.
DEJVI BREGU 3

ANGEL RODADO    6Aktywny, dochodził do sytuacji, strzelił gola. I to historycznego, bo dzięki niemu został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Wisły
ANGEL RODADO 6
Aktywny, dochodził do sytuacji, strzelił gola. I to historycznego, bo dzięki niemu został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Wisły Kraków.

ANGEL BAENA        6Zdecydowanie rozruszał prawe skrzydło Wisły. Dużo lepiej zagrał od Villara, którego zastąpił.
ANGEL BAENA 6

PATRYK GOGÓŁ    5Mamy z nim problem, bo w grze do przodu wyglądał dobrze, a do tego zaliczył świetną asystę. No, ale też jest druga strona medalu, czyli
PATRYK GOGÓŁ 5
Mamy z nim problem, bo w grze do przodu wyglądał dobrze, a do tego zaliczył świetną asystę. No, ale też jest druga strona medalu, czyli okoliczności straconej bramki, a przy tej akcji Resovii Gogół mógł ją przerwać, zablokować przynajmniej dwa razy już w zarodku. Zabrakło zdecydowania.

JAKUB KRZYŻANOWSKI    4Potwierdził wszystko, co już o nim wiemy. Dużo lepiej wygląda w grze do przodu. On też jest zamieszany w straconego gola, bo był
JAKUB KRZYŻANOWSKI 4
Potwierdził wszystko, co już o nim wiemy. Dużo lepiej wygląda w grze do przodu. On też jest zamieszany w straconego gola, bo był moment, w którym mógł wykazać większą determinację i gdyby poszedł np. na wślizgu, to być może przerwał by tę akcję już na jej początkowym etapie. Gra obronna zdecydowanie u niego do poprawy.

MICHAŁ ŻYRO        5Szkoda, że nie wszedł wcześniej na boisko.