GKS Bogdanka - MKS Kluczbork 2:0

KAMB
Karol Wiśniewski
Piłkarze GKS Bogdanka przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa i w czwartej próbie pokonali przed własną publicznością MKS Kluczbork 2:0. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, szczególnie w pierwszej odsłonie.

- We wcześniejszych meczach graliśmy ładnie, ale punktów nie zdobywaliśmy - mówi Paweł Magdoń, obrońca GKS. - Tym razem może nie było tylu ładnych akcji, ale wygraliśmy i o to w piłce nożnej chodzi.

W 45 min łęcznianie przeprowadzili akcję bramkową. W polu karnym walcząc o piłkę z Pesirem Piotr Stawowy ratował się zagraniem ręką, a sędzia wskazał na wapno. Futbolówkę z 11 metrów do siatki posłał Nowak.

Na drugą połowę goście wyszli podłamani golem do szatni, a zawodnicy Mirosław Jabłońskiego to wykorzystali od razy spychając ich do defensywy. W 51 min udokumentowali to drugim golem. Paweł Sasin zagrał z prawej strony wzdłuż bramki, jeden z obrońców trącił piłkę nogą, a głową do siatki skierował ją Pesir. - Obrońca wystawił mi taką piłkę, że nie mogłem spudłować - dodał Czeski napastnik.

GKS Bogdanka - MKS Kluczbork 2:0 (1:0)

Bramki: Nowak 45 z karnego, Pesir 51