GKS Bogdanka wygrała z Kolejarzem Stróże

Kamil Balcerek
GKS Bogdanka pokonała Kolejarza Stróże w meczu 23. kolejki pierwszej ligi.

Łęcznianie stworzyli sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich, a trzy z nich zamienili na gole. Do siatki trafili Veljko Nikitović z karnego, Adrian Paluchowski i Radosław Bartoszewicz.

Spotkanie było bardzo widowiskowe i niemal przez cały czas prowadzone pod dyktando gospodarzy. Kolejarz w ciągu 90 minut zdołał oddać na bramkę Sergiusza Prusaka tylko cztery strzały.

Łęcznianie grali natomiast głównie z wykorzystaniem prawego skrzydła, gdzie dobrze radził sobie Michał Renusz. Oddawali sporo strzałów, ale w pierwszej połowie żaden nie sięgnął celu. Dopiero w 68 min udało się umieścić piłkę w siatce. W polu karnym faulowany był Michał Zuber, a rzut karny na bramkę zamienił Veljko Nikitović. Pięć minut później było już 2:0. Wojciech Łuczak poszedł prawym skrzydłem i zagrał do wchodzącego w pole karne Adriana Paluchowskiego. Napastnikowi pozostało tylko dołożyć nogę.

W 87 min wynik ustalił natomiast Radosław Bartoszewicz, który strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łuczaka. - Był to nasz najlepszy mecz za mojej kadencji - podsumował spotkanie Piotr Rzepka, trener GKS.

GKS Bogdanka - Kolejarz Stróże 3:0 (0:0)