Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gratka dla artystów tworzących graffiti

Leszek Mikrut
Zazwyczaj nazywa się ich potocznie "graficiarzami ", a wielu z nich jest naprawdę artystami. Dla nich właśnie Urząd Miasta Łęczna przygotował nietypową propozycję.

Graficiarz, choć brzmi z lekka pejoratywnie, a co najmniej pobłażliwie, to osoba tworząca graffiti - napisy lub obrazy o różnorodnej treści malowane na zewnętrznej ścianie jakiegoś budynku, w przejściu podziemnym itp., zwykle nielegalnie i przy użyciu sprayu.

- W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym projektu zagospodarowania przystanków autobusowych w stylu street art/graffiti przygotowaliśmy garść konkretów - informuje Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy UM w Łęcznej. - Na zgłoszenia czekamy do 9 sierpnia, tak aby jeszcze w wakacje odświeżyć przystanki.

W ramach prac do odnowienia jest 8 przystanków na bardzo obleganej trasie Łęczna – Lublin.

Rozpoczęły się już prace mające na celu odświeżenie, oczyszczenie, konserwację i przygotowanie przystanków, umożliwiające ich pomalowanie i oddanie w ręce artystów graffiti.
 
Urząd Miasta w Łęcznej przewiduje, że każdy projekt powinien uwzględniać następujące wytyczne:
 
1) Na ścianie najazdowej, zgodnie z kierunkiem ruchu pojazdów, musi zostać ujęta nazwa miejscowości w której znajduje się przystanek. Na czas składania projektu wystarczy przygotować wniosek z naniesieniem pola „nazwa miejscowości”.
2) Nazwa miejscowości powinna wpisywać się w projektowane graffiti, ale wykorzystana do tego czcionka musi być czytelna i zrozumiała dla wszystkich.
3) Autor projektu musi uwzględnić również fakt, że ściana wewnętrzna przystanku będzie zawierała tabliczki z rozkładem jazdy oraz tablicę na ogłoszenia.
4) Projekt nie może zawierać motywów reklamowych - przystanki znajdują się w ciągu drogi krajowej i takie elementy potraktowane byłyby jako umieszczenie reklamy. Wiązałoby się z wysokimi opłatami dla Gminy Łęczna.
5) Przedstawiony projekt może dotyczyć jednego przystanku, ale może uwzględniać również ich ciąg, ale nie więcej niż 3 przystanki.
6) Wraz z projektem należy przedłożyć kosztorys prac: potrzebnych farb, podkładów, pędzli itp.
 
- Zdjęcia obecnego stanu przystanków wraz z nazwą miejscowości, lokalizacją i kilometrażem dostępne są w formie załącznika tutaj --> https://bit.ly/2SyJFTL - tłumaczy Grzegorz Kuczyński. - Zachęcamy jednak do zobaczenia ich stanu w terenie. Powierzchnia całkowita przystanku to 33,20 m kw. bez ściany tylnej, nieeksponowanej. Łącznie z nią to 42,98m kw.
 
- Mamy świadomość - kontynuuje rzecznik prasowy UM w Łęcznej - że projekt jest nowatorski, ciekawy, jak również fakt, iż razem stworzymy, lub przynajmniej zapoczątkujemy coś, co może stać się naszą wizytówką i późniejszym wzorem do naśladowania przez inne samorządy.
 
Termin zgłoszeń upływa 9 sierpnia br.

Adres mailowy na który można przesyłać propozycje i kosztorysy to: [email protected].
Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego z Pawłem Wójcickim pod nr tel. 81-535-86-47 oraz Mariuszem Kamińskim nr tel. 81-535-86-48, a także do kontaktu osobistego w pokoju nr 11 i 16 Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
 

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczna.naszemiasto.pl Nasze Miasto