Wybierz region

Wybierz miasto

  CUD nasz - ciało, umysł, duch - Warsztaty z ruchem Bożeny Tarki

  Restauracja Country Łuszczów
  Łęczna, ul. Łuszczów-Kolonia/79

  18:00 - 21:00 Środa, 25 stycznia

  • Wstęp wolny

  Od lat fascynuję się CUD-em czyli Ciałem, Umysłem i Duchem człowieka. W ostatnich latach skoncentrowałam się na metodzie detoksykacji wg dr Josefa Jonasa. Metoda ta bardzo pięknie zajmuje się tymi wszystkimi aspektami, ponieważ uwzględnia oprocz metali, całej mikrobiologii rownież emocje, a zwłaszcza toksyny emocjonalne.
  Do pełni zaopiekowania się naszym CUD-em brakuje ruchu. Poprzez ruch ciała uwalniamy przerożne emocje, ktore zostały uwięzione – często powodując, że te czy inne grupy mięśni mamy niemalże na stałe napięte. Czasem są to ramiona, czasem biodra – niektore mięśnie i stawy kompensują słabość innych. Przyzwyczajamy się do spiętego, sztywnego ciała i zapominamy, że może być inaczej – a napięcie powoli, lecz nieustannie powoduje w nas bol, stres, a z czasem kolejne schorzenia.
  W ostatnich latach obserwujemy przerożne trendy na utrzymanie formy: fitness, bieganie, itd., itp. A ja chcę Was zaprosić do swojego świata muzyki i tańca; prostego i delikatnego ruchu dla każdego, ktory w krotkim czasie spowoduje relaks, produkcję endorfin i zapewni odtrutkę od zmartwień dnia codziennego.
  Zawsze najtrudniej odpowiada się na proste pytanie: dlaczego?
  Bo interesuję się tym od lat.
  Bo uczestniczyłam w wielu takich spotkaniach, warsztatach, kursach. Nauczyciele najczęściej pochodzili z Włoch – najpierw fascynowałam się tamtejszym nauczaniem Otwartej Rzeki, a teraz pracuję z włoską metodą Biodanza, ktora otwiera naturalny ruch ciała.
  Bo chcę dać innym to, czego się od nich nauczyłam. Chcę podzielić się kolejną swoją pasją z pasjonującymi ludźmi, pod skrzydłami Grażynki z Pasją .
  „Ruch. Bez niego nie istniejemy. Wszystko wokoł nas i wewnątrz nas wiruje i drży w nieustannym tańcu. Nawet bezruch jest częścią ruchu, jak cisza i pauzy są nieodłączną częścią muzyki. Często brak wyraźnego ruchu, gdy mu się bliżej przyjrzymy, ukazuje bardzo subtelne odcienie rytmu i wibracji. Staje się chwilą, w ktorej można osiągnąć stany bliskie głębokiej medytacji, ale nigdy martwoty. Fizyka kwantowa udowadnia, że na poziomie subatomowym nie ma nawet nanosekundy bezruchu. Cała materia wszechświata tańczy. Być może na podstawowym poziomie całą rzeczywistość organizują superstruny nieustannie drgające w dziesięciowymiarowej przestrzeni (z ktorej możemy dostrzec tylko cztery opisywane jako czasoprzestrzeń)”- jak sugeruje fizyk Michio Kaku.
  Zapraszam Bożena Tarka.
  Zalecany stroj wygodny, swobodny, buty jakieś delikatne albo skarpetki. Do tego kocyk albo karimata, żeby było na czym usiąść a może położyć się:)
  Wstęp wolny.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ