Wybierz region

Wybierz miasto

  Narodowe Czytanie "Quo vadis"

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej
  Łęczna, ul. Bożnicza/21

  13:00 - 14:30 Sobota, 3 września

  • Wstęp wolny

  W ramach tegorocznej akcji Narodowe Czytanie fragmenty powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza czytać będą członkowie grupy teatralnej "Teatr Gravite" działającej przy Centrum Kultury w Łęcznej. Na spotkanie zaproszeni zostaną czytelnicy naszej biblioteki, młodzież ze szkoł średnich, seniorzy z Klubu e-Senior oraz członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki.

  „Quo vadis” - powieść historyczna Henryka Sienkiewicza, ktora w latach 1895-1896 została opublikowana najpierw w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”, a następnie wydana w formie druku zwartego. Premiera „Quo vadis” odbyła się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt językow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ