Wybierz region

Wybierz miasto

  Narodowe Czytanie "Quo vadis"

  Plac z fontannami
  Łęczna, ul. Pl. Kościuszki/

  10:00 - 12:00 Sobota, 3 września

  • Wstęp wolny

  Uroczystość, ktorą przygotowują Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej i Gimnazjum nr 1 im. Krola Bolesława Chrobrego w Łęcznej, odbędzie się na placu z fontannami w centrum miasta. Jest to wydarzenie otwarte, skierowane do wszystkich pokoleń mieszkańcow powiatu łęczyńskiego. Czytanie rozpoczniemy od zaprezentowania sylwetki Henryka Sienkiewicza. Następnie wybrani uczestnicy odczytają przygotowane fragmenty powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Uroczystość wzbogacą foldery dotyczące powieści. Goście, ktorzy przybędą na uroczystość, otrzymają pamiątkowe dyplomy z okolicznościowym stemplem przygotowanym przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
  Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa składająca się z tablic przedstawiających: drzewo genealogiczne pisarza, portrety jego rodziny, okładki najciekawszych wydań krajowych i zagranicznych, najsłynniejsze ilustracje, najważniejsze informacje dotyczące Nagrody Nobla oraz rocznice Sienkiewiczowskie przypadające w roku 2016. Przygotowana została także prezentacja multimedialna stanowiąca ilustrację przygotowanych do odczytania fragmentow powieści.

  „Quo vadis” - powieść historyczna Henryka Sienkiewicza, ktora w latach 1895-1896 została opublikowana najpierw w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”, a następnie wydana w formie druku zwartego. Premiera „Quo vadis” odbyła się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt językow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ