Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa rzeźby

  Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej
  Łęczna, ul. Górnicza/12

  Od 25.01.2016 do 14.02.2016

  • Brak informacji o cenie

  CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej zaprasza na wspołautorską wystawę rzeźby Jerzego Kierskiego i Mariana Korczyka.

  dr hab. Jozef Jerzy Kierski profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Rzeszowskiego artysta rzeźbiarz.

  Urodzony w 1954 r. w Bydgoszczy. Absolwent PLSP w Nałęczowie (1974 r.) i Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie (dyplom z rzeźby w pracowni prof. Sławomira Mieleszko w 1979 r.). Od ukończenia studiow związany z wyższym szkolnictwem artystycznym. W latach 1979 – 2003 pracował w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od X 2003 r. pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Od I 2008 pełni funkcję dziekana Wydziału.

  Uprawia rzeźbę monumentalną i kameralną (w tym sakralną) oraz medalierstwo. Swoje prace prezentował na 25 wystawach indywidualnych oraz na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych o zasięgu środowiskowym, ogolnopolskim i międzynarodowym w kraju i za granicą. Jest autorem 14 realizacji o charakterze pomnikowym, kilkunastu medali okolicznościowych i statuetek oraz wielu tablic pamiątkowych. Jest także autorem wielu rzeźbiarskich kamiennych realizacji stanowiących wyposażenie oraz dekorację wnętrz kościołow o. o. Pallotynow (Chełmno, Działowo, Międzyrzecz)

  Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą - rzeźba, malarstwo (USA, Kanada, Niemcy).

  Marian Korczyk

  Urodzony 28.01.1953 r. w Branicy Radzyńskiej. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie ukończył w 1973 r. Obecnie mieszka i tworzy w Radzyniu Podlaskim.

  Po ukończeniu szkoły nieprzerwanie zajmuje się rzeźbą. Pracuje głownie w drewnie lipowym i jest to jego ulubione tworzywo, aczkolwiek do swoich projektow wykorzystuje także inne gatunki drewna. Zajmuje się wystrojem wnętrz kościołow tworząc rzeźbę sakralną . Jednak w jego pracowni powstają także rzeźby świeckie kameralne, jest to jak sam twierdzi pewna odskocznia od pracy codziennej zarobkowej. Jest autorem kilkudziesięciu realizacji sakralnych w Polsce jak rownież i za granicą. Jednym z poważniejszych dokonań artystycznych była praca przy projekcie i realizacji Ołtarza Papieskiego w Drohiczynie na czas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski 1999 r.

  Uczestniczył w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ