Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa zbiorowa członków Stowarzyszenia Twórczego Prowincja

  Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej
  Łęczna, ul. Górnicza/12

  Od 20.04.2018 do 7.05.2018

  • Brak informacji o cenie

  Stowarzyszenie Tworcze „Prowincja” istnieje od 2013 roku. Zainicjowane zostało przez grupę osob związanych bezpośrednio, bądź pośrednio z Siedliszczem koło Chełma. Zrzesza artystow plastykow, zarowno profesjonalistow, jak i amatorow.

  Zaakceptowana przez nas nazwa stowarzyszenia świadczy o wadze miejsca ktore zainspirowało jednych, z ktorego wywodzą się, spędzili ważne w życiu lata, czy tworzą obecnie drudzy. Prowincję odczytujemy pozytywnie, mamy świadomość, że związek z niewielkim środowiskiem i codzienne obcowanie z naturą stawia stempel specyficznego rodzaju wrażliwości. Nie mamy „mistrza” (aczkolwiek udzielamy sobie wzajemnie porad formalnych i technicznych), nie szukamy klucza, z ciekawością patrzymy na wzajemne zmiany przez pryzmat indywidualnych prezentacji, zarowno tych w obszarze „Prowincji”, jak i autorskich. Wspieramy się, absolutnie nie rywalizujemy.

  Od 2015 roku stowarzyszenie systematycznie promuje rownież najmłodszych artystow, prezentując w ramach wystaw „Prowincji” prace nastoletnich tworcow z gminy Siedliszcze, ktorzy mają pasję, zdolności

  i starają się je rozwijać.  W wystawie „Prowincja - poza realnością” swoje prace prezentują artyści: Olga Bańka, Barbara Bartnik, Krzysztof Bartnik, Julia Boguszewska, Renata Boguszewska, Ireneusz Boguszewski, Urszula Bydlińska, Maciej Gądor, Edyta Kuklewska, Małgorzata Posturzyńska, Piotr Tymochowicz, Andrzej Zając, Jagoda Żyszkowska oraz gościnnie 11 letnia Hania Kozłowska.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ