ŁKS Łódź - Górnik Łęczna 1:0 (relacja minuta po minucie)

ŁKS Łódź wygrał z Górnikiem Łęczna 1:0. Po bezbarwnej pierwszej połowie doczekaliśmy się emocji w drugiej części meczu. Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo, jaką przeprowadziliśmy z tego spotkania.

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj z Górnikiem Łęczna. Jest to pojedynek dwóch zespołów, które mają walczyć o awans do Ekstraklasy. Póki co, zarówno ŁKS, jak i Górnik grają nierówno i stracili już sporo punktów. Ełkaesiacy mają nad dzisiejszymi (29 sierpnia) rywalami jeden punkt przewagi.

Dla Ełkaesiaków jest to już trzecie spotkanie na własnym stadionie w tym sezonie. Łodzianie w poprzednich meczach u siebie wygrali z Pogonią Szczecin 2:1 oraz zremisowali z Piastem Gliwice 2:2. Oby dzisiaj łodzianie nie osiągnęli trzeciego możliwego wyniku, czyli porażki. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź - Górnik Łęczna.

ŁKS Łódź - Górnik Łęczna
**__1 : 0  (0:0)
Bramki: 1:0 M. Mięciel (87. min.)

Składy:
B. Wyparło - M. Łabędzki, A. Gieraga, M. Adamski, A. Woźniczka, J. Kosecki, M. Smoliński (88. A. Golański), D. Kłus, K. Mączyński, B. Romańczuk (68. D. Pawlak), M. Mięciel
S. Prusak - D. Bożkow, D. Sołdecki, Wallace, M. Zasada, R. Bartoszewicz, R. Niżnik, D. Miloseski (87. V. Nikitović), A. Paluchowski, S. Nazaruk (89. M. Zuber), T. Pesir (75. Nildo)

Żółte kartki: Gieraga, Adamski (ŁKS) Sołdecki, Bartoszewicz, Nildo (Górnik)

Do przeczytania wypowiedzi pomeczowych zapraszamy jutro (30 sierpnia)

Koniec meczu. ŁKS wygrał z Górnikiem Łęczna 1:0.
90'+6 Mecz trwa już sześć minut dłużej. Mięciel był sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek. W odpowiedzi zaatakowali goście, ale Wyparło wspaniale odbił na róg.
90'+4 W końcówce zrobiło się jeszcze nerwowo. Doszło do przepychanek. Żółte kartki dla Nildo i Adamskiego.
90'+3 Za Koseckiego wchodzi Mowlik. "Kosa" pożegnany przez kibiców owacją.
90' Mecz potrwa jeszcze 4 minuty dłużej. Gracze z Łęcznej rzucają się do przodu całą drużyną. Będzie okazja do kontrataków.
87' GOOOL!!! 1:0 Świetne dośrodkowanie Koseckiego z lewej strony strzałem głową wykończył Mięciel. Chwilę wcześniej Wyparło obronił strzał Paluchowskiego.
84' Nad stadion nadciągają ciemne chmury. Może jakiś deszcz wprowadził by trochę ożywienia na murawie... Miloseski rozciąga się na trawie.
78' Nildo znalazł się sam przed Wyparłą, ale Bodzio obronił na raty strzał głową Brazylijczyka. Górnicy łapią wiatr w żagle i atakują coraz śmielej.
77' Kosecki z 5 metrów trafia tylko w boczną siatkę. Młody pomocnik ze złości kopnął jeszcze w baner reklamowy. W odpowiedzi groźna akcja Górnika, ale sytuację wyjaśnił Woźniczka.
74' Szybki kontratak ŁKS-u. Pawlak rozegrał na prawo do Koseckiego, ten zagrał prostopadle do Smolińskiego. "Smoła" podał wzdłuż pola karnego ale Mięciela uprzedzili obrońcy.
71' Piłkarzom zaczyna brakować sił. Kosecki już nie wraca, a w środku utworzyła się dziura. Piłka przemieszcza się z jednej strony na drugą.
67' Obrońcy Górnika omal nie wbili piłki do własnej bramki. Łodzianie wykonywali rzut rożny, ale piłkę złapał ostatecznie Prusak.
64' Po kolejnym podaniu do bramkarza, Wyparło postanowił nie oddawać od razu piłki, tylko najpierw minął jednego z rywali. Było to jedno z bardziej efektownych zagrań w tym meczu.
61' Po początkowym ożywieniu w drugiej połowie znów siadło tempo gry. Przeważają jednak łodzianie.
53' Najgroźniejsza w tym spotkaniu sytuacja. Po rzucie wolnym obrońca Górnika wybił głową na rzut rożny, ale do piłki mógł dojść jeszcze Kłus.
48' Kosecki minął dwóch rywali przy prawym narożniku boiska, ale dośrodkował po ziemi wprost w bramkarza.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Piłkarze ŁKS-u wyszli na murawę z lekkim opóźnieniem.
45'+1 Po ostrym wejściu rywala na murawie leży Kosecki. Żółtą kartkę otrzymał Sołdecki, a Kosecki się podniósł. Mączyński z wolnego prosto w ręce Prusaka. Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0:0.
45' Kłus spróbował strzelić z dystansu, piłka przeleciała nad poprzeczką. Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.
41' Ze wspomnianego wcześniej rzutu wolnego łęcznian nic nie wyszło. W międzyczasie wolnego wykonywali też łodzianie, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza.
37' Ciągle nic ciekawego się nie dzieje. Może po zamianie stron między Koseckim a Romańczukiem ŁKS stworzy jakąć sytuację? Póki co będziemy mieć rzut wolny dla Górników z wysokości pola karnego.
31' Na boisku leży jeden z zawodników Górnika. Biegnie do niego masażysta. Niestety, jest to jedno z ciekawszych zdarzeń w ostatnich minutach.
25' Kosecki minął dwóch rywali na prawej stronie i oddał strzał z ostrego kąta z pola karnego. Piłka w rękach bramkarza.
22' Przejęcie piłki w środku pola przez Miloseskiego. Macedończyk pociągnał kilka metrów do przodu i strzelił z 30 metrów. Piłka przeleciała daleko od bramki.
18' Na razie dzieje się niewiele. Raz próbują atakować jedni, raz drudzy. Obie drużyny póki co grają jednak czujnie w obronie.
13' Pojedynek biegowy Adamskiego z Pesirem. Kapitan ŁKS-u dobrze się zastawił i był faulowany. Gdyby Pesir przejął piłkę, wyszedłby sam na sam z bramkarzem.
9' Ładne prostopadłe podanie Smolińskiego - piłka po interwencji obrońcy wylądowała w rękach bramkarza. Kibice domagali się rzutu wolnego pośredniego, sędzia pozostał niewzruszony.
5' Paluchowski strzelał sprzed pola karnego z prawej strony. Wyparło puścił piłkę, ale ta minęła tylko o centymetry poprzeczkę. W odpowiedzi Mięciel próbował głową, ale też za wysoko.
1' Mecz się rozpoczął. Przed pierwszym kopnięciem mieliśmy jeszcze zmianę stron.
Kibice gromadzą się jeszcze na trybunach, a piłkarze są już na murawie. Za chwilę rozpocznie się spotkanie przy al. Unii.