Piłkarki Górnika Łęczna z awansem do półfinału Pucharu Polski. Wyeliminowały obrońcę tytułu

AG
Dzięki zaliczce z pierwszego meczu piłkarki Górnika Łęczna wyeliminowały obrońcę tytułu, Medyka Konin i awansowały do półfinału Pucharu Polski. W rewanżu padł remis, 1:1.

- Pomimo wygranej 3:1 w pierwszym meczu, absolutnie nie czujemy, że awans jest już nasz - mówił przed rewanżowym spotkaniem ćwierćfinału Pucharu Polski trener Górniczek, Piotr Mazuriewicz.

Już w 2. minucie czwartkowego starcia zielono-czarne powiększyły swoją zaliczkę, a to za sprawą wykorzystanego przez Ewelinę Kamczyk rzutu karnego, podyktowanego za faul na Nikoli Karczewskiej. Bramkarka rywalek przy jedenastce wyczuła co prawda intencje Kamczyk, ale i tak nie udało jej się wybronić strzału.

Szybkie otwarcie wyniku pozwoliło gospodyniom uspokoić grę, choć mimo to nie ustrzegły się one zagrożenia pod własną bramką i dopuściły rywalki do stworzenia kilku groźnych, ale niewykorzystanych sytuacji. Górniczki jednak też atakowały, ale również brakowało im skuteczności. Bardzo gorąco pod bramką Górniczek zrobiło się w 40. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Sandry Sałaty Anna Palińska minęła się z piłką, a blisko dojścia do niej było kilka piłkarek Medyka. Żadnej jednak nie udało się wbić futbolówki do siatki. Chwilę później mocno uderzała Gabriela Grzywińska, ale i jej przy strzale zabrakło precyzji. Co za tym idzie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla zielono-czarnych.

Tuż po powrocie na murawę Górniczki miały cztery z rzędu doskonałe szanse na podwyższenie prowadzenia. Zarówno strzały Klaudii Lefeld, jak i Eweliny Kamczyk, przelatywały jednak obok bramki. Dalsza część meczu wyglądała podobnie. To Górnik atakował, ale bramek wciąż brakowało. Mogło się to zemścić w 74. minucie. kiedy na bramkę uderzała Gabriela Grzywińska, ale jej strzał padł łupem Anny Palińskiej.

Gdy wydawało się już, że więcej bramek w tym spotkaniu nie padnie, Anna Gawrońska wykorzystała dobre dogranie Natalii Chudzik i doprowadziła do remisu. Ostatecznie jednak dzięki zaliczce z pierwszego meczu to piłkarki Górnika Łęczna awansowały do półfinału Pucharu Polski. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 1 i 29 kwietnia.

GKS Górnik Łęczna - KKPK Medyk Konin 1:1 (1:0)

Bramki: Kamczyk 2 - Gawrońska 87.

Górnik: Palińska - Dyguś, Górnicka, Grec, Niedbała (46 Kovtun), Matysik, Lefeld (88 Jędrzejewicz), Grabowska (80 Hryb), Hmirova, Kamczyk, Karczewska.

Medyk: Corder - Maskiewicz (60 Kaletka), Chudzik, Grzywińska, Sałata, Gedgaudaite, Zając (64 Liskova), Sirant, Piechocka (82 Majda), Eremenkova, Gawrońska.

Sędziowała: Emilia Szymula.