Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejny projekt „Bogdanki” z zakresu wszechstronnej edukacji ekologicznej

Redakcja
„Bogdanka” podsumowała projekt ekologiczny skierowany do najmłodszych. Zakończono cykl warsztatów z Przyrodnikiem na ścieżce edukacyjnej Nadrybie.

Uczyć szacunku do przyrody, przekazując wiedzę, która nie jest jedynie teorią, ale czystym doświadczaniem, jest nadrzędnym celem przyświecającym wszystkim realizowanym i wspieranym projektom Bogdanki z zakresu edukacji ekologicznej. Wraz z końcem września zakończono cykl warsztatów z Przyrodnikiem na ścieżce edukacyjnej Nadrybie.

Spółka w tym roku realizowała je w partnerstwie z Fundacją dla Przyrody, w ramach Projektu pn. „Rzadkie i ginące gatunki zwierząt Lubelszczyzny”. W terenowych zajęciach brali udział uczniowie i uczennice szkół i przedszkoli z Powiatu – m.in. z Nadrybia, Dratowa, Ostrówka, a także ze Świetlicy Opiekuńczo-wychowawczej przy parafii św. Barbary w Łęcznej czy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie. W lekcjach uczestniczyły również przedszkolaki z Puchaczowa, które najliczniej stawiły się na Ścieżce i z pasją pozyskiwały wiedzę nie tylko od edukatorów, ale także wędkarzy, których spotykały nad zbiornikiem.

Lekcji udzielali prawdziwi badacze i pasjonaci przyrody, wśród nich panowie Marek Kołodziejczyk, dr hab. Marcin Polak i dr Romuald Mikusek. Podczas spotkań rozmawiano o ciekawych gatunkach fauny i flory Polesia, aktualnej wiedzy przyrodniczej, w tym interesujących odkryciach naukowych z zakresu biologii i ekologii rzadkich i ginących gatunków zwierząt, które spotkać można na Lubelszczyźnie – w szczególności tych, które za swój dom wybrały właśnie Nadrybski Zalew. Dzieci i młodzież, za pomocą specjalistycznego sprzętu, obserwowały barwne i fascynujące życie ssaków, ptaków, gadów czy płazów, o których opowiadali prowadzący.

- Zachowania proekologiczne są wymogiem naszych czasów. Stanowią ważny punkt w podejmowanych przez szkoły zadaniach wychowawczych. Pragnąc wyjść naprzeciw wyzwaniom edukacyjnym i mając możliwość realizacji Projektu w najbliższym otoczeniu dzieci i młodzieży oraz dostosowując się do możliwości przedszkola i szkół, udało nam się przeprowadzić 6 spacerów w których udział wzięło prawie 250 uczniów z powiatu łęczyńskiego i krasnostawskiego – mówi Aleksandra Jarosz, specjalistka w Dziale ESG.

LW Bogdanka S.A. aktywnie wspiera realizację wszystkich Celów Zrównoważonego Rozwoju, czego potwierdzeniem jest m.in. przyjęcie pod koniec 2022 roku Strategii ESG.

- Uważamy, że aby zachęcić do poznawania przyrody, trzeba w atrakcyjny sposób przybliżyć informacje na temat ciekawego miejsca, a takimi są niewątpliwie położone w bliskim sąsiedztwie kopalni Jeziora Uściwierskie. Chcemy pokazywać szlaki, siedliska ptaków i zwierząt, opowiadać o wspaniałych roślinach, które znajdują się niemal w zasięgu ręki. Dlatego realizujemy projekty edukacji przyrodniczej, wykorzystując do tego zasoby bliskie kopalni i zapraszając do działań najmłodszych przedstawicieli społeczności lokalnej i wszystkich, którzy chcą poznać rzadkie gatunki zwierząt zamieszkujące Lubelszczyznę – dodaje Aleksandra Jarosz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczna.naszemiasto.pl Nasze Miasto